Güzel Ekmek, ticari kaygı olmadan üretildiği için en üst kalite malzemelerden oluşan, San Francisco usulü uzun süre soğuk mayalanan doğal ekşi mayadır.

San Francisco usulü soğuk mayalama sürecinden geçen doğal ekşi maya, bilim adamlarınca dünyanın gelmiş geçmiş en sağlıklı ve lezzetli ekmeği kabul edilir.

İçinde neler var?

Sıfırdan hayata geçirdiğimiz doğal ekşi mayamız,
Avrupa’ya ihraç olan ilaçsız, doğal atalık tam buğdaylarımız,
Ph derecesi yüksek içme suyu, 
Soğuk sıkım Ayvalık zeytinyağı,
Eser miktarda deniz tuzu.

Neden Güzel Ekmek?

100 m2 atölyemizde sadece Güzel Ekmek’i üretiyoruz.

Burada bir sürü çeşit üretebilir; farklı ekmekler, tatlılar, pastalar, börekler yapabiliriz ama yapmıyoruz. Yapmayacağız. Çünkü Güzel Ekmek, bir sürü unlu mamul arasındaki herhangi bir karbonhidrat, nişasta, hamur işi değil. Güzel Ekmek, ekmek kavramını değiştiren ekmek.

Bir Güzel Ekmek, 6 günde hazırlanıyor. Doğal ön mayalama ve +4 derece soğuk mayalama süreçleri sonunda saf ekşi maya, onu beslediğimiz doğal unları tamamen tüketip bitiriyor. Bir başka ifadeyle, bu 6 günlük süreçte doğal ekşi maya, una ait ne varsa yok edip kendisi gibi saf ekşi maya haline getiriyor. Boylece un ya da hamur yemek yerine, saf ekşi mayanın kendisini yiyoruz.

Güzel Ekmek, şekerinizle oynamaz; glisemik indeksinizin dengesini korur. Sizi tok tutar; şekerli ve unlu mamuller tüketme isteğinizin önüne geçer. Şişkinlik yapmaz, kilo aldırmaz. Günün her saatinde güven ve afiyet ile yiyebilir; düzenli tükettiğinizde, bağışıklık sisteminizin ve bağırsak floranızın güçlenerek hastalıklara karşı sizi koruduğunu fark edebilirsiniz.

Bu kadar sağlıklı bir ürün bu kadar lezzetli olabildiği için Güzel Ekmek Türkiye’de tektir; muadili yoktur.

Güzel Ekmek kimler için uygun?

Doğal ve kaliteli olana önem veren; sağlığın ve lezzetin bir arada olmasını talep eden herkes için: 

Sağlıklı beslenenler

Damak tadını önemseyenler

Diyet yapanlar